z2

بیست ویژگی مهم اما کمتر شناخته شده‌ی اندروید 5.0 آبنبات چوبی

همانطور که می‌دانید گوگل آخرین نسخه اندروید را با طراحی جدید متریال و ویژگی‌های بصری و کاربردی تکامل یافته توسعه داده است. بسیاری از ویژگی‌ها در این نسخه مشخص و واضح هستند اما برخی به سادگی قابل رویت نیستند یا اینکه باید به مرور زمان از وجود آن‌ها خبردار شوید. در هر حال ما این موارد را برای شما در کنار هم قرار داده‌ایم تا بتوانید بیشترین بهره و لذت را از دستگاه مجهز به اندروید آبنبات چوبی خود ببرید.

برای شروع بگذارید با یک ویژگی پنهان یا به عبارت جالب‌تر با تخم مرغ شانسی این نسخه از اندروید آشنا شویم. همانطور که احتمالا برخی از شما اطلاع دارید، گوگل عادت دارد در نسخه‌های مهم و اصلی اندروید، چنین ویژگی‌های پنهانی را قرار دهد. همانطور که نسخه‌های بستنی حصیری، جلی‌بین، کیت‌کت تخم مرغ شانسی داشند، آبنبات چوبی نیز استثنا نشده و گوگل در آن یک بازی را جاسازی کرده است. اگر به مسیر  بروید و ۴ دفعه بر روی نسخه (ورژن) اندروید خود تپ کنید، به این ویژگی پنهان شده در سیستم عامل دسترسی پیدا خواهید کرد یا به عبارتی تخم مرغ شانسی خود را باز خواهید کرد. البته برای رسیدن به خود بازی، باید چند بار بر روی لوگوی اندروید تپ کنید و یک بار تپ طولانی انجام دهید. بله در اندروید آبنبات چوبی با بازی شبیه به Flappy Bird رو به رو خواهید شد.

اکنون در هیچکدام از نسخه‌های اندروید از امکان جستجو در تنظیمات برخوردار نبوده‌ایم اما در اندروید آبنبات چوبی اگر در میان گزینه‌های مختلف تنظیمات گیج شدید، می‌توانید از طریق نوار جستجو به دنبال مورد دلخواه خود بگردید. اگر بدانید که به دنبال چه گزینه‌ای هستید این روش معمولا سریع‌تر از پیدا کردن آن گزینه از طریق دستی جواب می‌دهد.

 

استفاده از فلش دوربین به عنوان چراغ قوه در موبایل‌ها پیشینه طولانی دارد. گوگل در نسخه آخر اندروید سوییچ مخصوص روشن و خاموش کردن چراغ قوه را قرار داده تا دیگر نیازی به نصب برنامه جانبی نداشته باشید. از طریق پنل اعلان‌ها می‌توانید به سوییچ روشن و خاموش کردن Flashlight یا چراغ قوه دسترسی پیدا کنید. برای دسترسی سریع به پنل اعلان‌ها نیز باید دو انگشت خود را بر روی صفحه نمایش به سمت پایین حرکت دهید.

کارمان هنوز با نوار اعلان‌های اندروید ۵.۰ تمام نشده است. یکی دیگر از ویژگی‌های این بخش بررسی سریع و در لحظه‌ی مقدار مصرفی ترافیک اینترنت توسط دستگاه شما است. برای دسترسی سریع به این ویژگی باید در همین نوار اعلان‌ها بر روی آیکون آنتن‌دهی دستگاه تپ کنید. این ویژگی زمانی که از ترافیک محدود اینترنت برخوردارید و ممکن است حساب مصرف اینترنت از دستتان در برود، بسیار یاری رسان خواهد بود.